İNKILAP TARİHİ NASIL ÇALIŞILIR?

  1. Maddemiz notaları arkadaşlar biliyorsunuz ki artık pandemi sürecinden giderse biz ne yapıyoruz onunla aynı şekilde istiyoruz artık birçoğumuz Eba’dan zoomdan derslerimizi işliyoruz Bakın bu süreç dinleme yapabilmemiz için mutlaka almamız gerekiyor hocamız anlattığı zaman sadece dinlememiz yeterli değildir bakın inkılaplarını çok kolay öğreniyorsunuz ama çok kolay da unutursunuz. O yüzden konuların unutmamak için ne yapmamız gerekiyor bir defterimiz bir not defterimize herhangi bir müsvedde kağıdınızı olması gerekiyor.
  2. Dersleri dinlerken özet çıkartın notlarımızı çıkarmıştık zaten iş bitti mi bitti mi bitmedi çalışmalar bize her zaman Birkaç adım daha öne taşıyacaktır bireysel çalışmalarınıza yaparken kitabınızı alıp sadece bundan çalışmak mıdır işimiz Sadece çalışmayacağız herkese ya da video izleyip diler oturmayacağız çalışmalarımızın sonunda anladığımız şekilde özet çıkarmamızı burayı özellikle vurguluyorum bir başkasını nöbetini almak değil bir başkasını defterini notlarımıza geçirmek değil kendi anladığımız cümlelerle çabuk anladığımız şekillerle noktanın özel çıkarmamız gerekiyor Bu bizi daima bir adım daha ne taşıyacaktır üç adım ise konu tekrarı yapmadan kesinlikle ama kesinlikle test çözmeyi başında bugün öğrencilerime soruyorum Oğlum ne yaptın diyorum Öncelikle bizim konu tekrar yapmamız gerekiyor gerekiyor bir konuda eksiğin varsa soru çözerek bu eksiğini tamamlayamazsın konu tekrarı yapmadan bir yere varamazsın arkadaşa soru Sayın 150-200 olmasın da 50 olsun 30 olsun ama konu tekrarını sonunda olsun ki başarılı olabilir
  3. 3. Adım tekrar yapmak. Hocam ya tekrar yapmak çok zamanımı alıyor bakın konuyu bir kere çalıştığım zaten bir saatte öğrendik diyelim o konuyu artık tekrarladığımız bir saat sürmüyor bir hafta sonra tekrar yapacağım zaman 5 dakika sürüyor Hadi gidemedim 10 dakika sürüyor 10 dakika bir hafta içerisinde bir inkılap tarihi ayrılmalı çok değil 10 dakika tekrar mı yaptım attım sorularımı çözdüm ve İnkılap tarihinde LGS sınavına hazırsın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.