7’DEN 8’E GEÇENLERE TAVSİYELER

Bildiğiniz gibi Okulumuz kapalı ve Okullar ne zaman açılacak hiçbiriniz bilmiyorsunuz yapmak zorunda kaldığımız süre boyunca LGS ye hazırlık için neler yapmalısınız?

Bazı arkadaşlarımız da Şimdiden çalışmaya ne gerek var sadece 8 sınıfı önemli de şeklinde bir algı var ama aslında Durum o şekilde değil ortaokul her sınıf seviyesi çok önemlidir Çünkü 5. Sınıf öğrendiklerimizi 6. Sınıf 6. Sınıf öğrendiklerimizi 7. Sınıfta tamamlamış sınıf öğrendiklerimi z8 sınıfta tamamlamış durumu şekli olduğu için 7 sınıftaki konuda çok fazla işimize yarayacak bu Ellerinize kaldı mı süreyi çok iyi bir şekilde değerlendirip 7 sınıf konularını öğrenir 7. Sınıf konuları bittikten sonra da 8. Sınıf konularını ama çok rahat edeceksiniz arkadaşlarımız konuları öğrenmekte zorlanırken Sizler hemen öğrenip onların annene geçe Bileceksiniz.

Ne zaman çalışmaya başlamalısınız? Ben önce kendine zaman başlamıştır onu anlat bittikten sonra çalışmaya başlamıştır Bu yaz tatilinde LGS konularını yarısını bitirmiştim sınıfta çok rahat etmiştir Çünkü 80 sanat akımları hemen bitirmiştim ve bol ve deneme çözmüştüm bildiğiniz gibi LGS hazırlık sürecinin en önemli olan şeylerden birisi de deneme çözmek Çünkü her döneme gerçek zaman bir provasıdır yaz tatiline başlamak Bazı arkadaşlarımız için erken olabilir ama sana hiç derken Sizlerde 7 okulu bitirdiniz sayılır Bu nedenle yavaş yavaş ne LGS’ye hazırlık aşamasına geçebilirsiniz İlk başlarda çok fazla çalışmanıza gerek yok de mi üç dört saat çalışması hiç gerek yok çünkü kılabilirsiniz Şimdiden çok fazla çalışırsanız şimdiden LGS hazırlanmaya başladık İlk Adım olarak niyetini sınıf konularını güzeldi tekrar Edim ardından 8. Sınıf konularını yönelim 7’den 8’e geçti sayılır Peki nasıl ders çalışmalı sınız önceki 7. Sınıf konu eksiklerinizi bir deftere yazın Adnan bu konu eksikliklerini önem sırasına göre sıralayın mesela matematiği başla yazabilirsiniz ardına Bu konularla ilgili en az 100 tane soru çözerek bu konu eksikliklerini kapatın üst olur size Fazla gelebilir ama hiç de fazla değil zaten yeni nesil soru olmasın bu 100 soru Çünkü konuyu pekiştirmek için eski nesil Sorular daha etkili Bence eksik konularla ilgili soru çözdün.

Sonra kendi güzel bir konu özeti çıkartın konu özeti çıkarmak Bazı arkadaşlarımız için vakit kaybı olabilir ama aslında hiç de öyle değil yazılı şeyler insanın daha çok aklında kalır Ben 8. Sınıfta da yazılı olarak çalıştım şu an 9. Sınıf din Hala da yazılı olarak çalışıyorum bu arada bu konu özetleri ne asla bunu özetlerini asla öyle bir dosya da saklayın kim8nle da çok ama çok işinize yarayabilir 7’den 8’e geçiş aşamasında 7. Sınıf konuları çok iyi bir şekilde öğrenmesi sonrasında 8. Sınıf konularını yavaş yavaş görünebilirsiniz 8sınıf olan yönelirken da çok fazla acele etme adım adım ilerleyin konuları öğrenirken YouTube üzerinden videoları izleyebilirsiniz bir sürü konu anlatım videoları var Ben LGS ye hazırlanırken ilk konu Tonguç akademi’nin Matematik kitabından öğrenmiştim o kampları katılabilirsiniz 7’den 8’e geçtiniz güzel bir konu tekrarı ne yaptınız bisiklet sınıf konularını yavaş yavaş öğrenmez bundan sonraki yapacağınız adamı yeni nesil soruları alışmak olsun Çünkü bildiğiniz gibi çoğu 8 öğrencisinin başbelası yeni nesil sorular 8 öğrenci de yeni soruları alışamıyor lan hele YGS denemelerinde süreleri yetişmiyor durumu şekilde olduğu için Ben sizleri erkenden uyarıyorum 7’den 8’e geçerken geçerken insanlarla tanışıp günde 20 tane bile bu sinir için çok büyük bir kardeş

Şimdi 7 den 8 e geçenlere verebileceğim en büyük tavsiyelerden birisini veriyorum 7’den 8’e geçerken Matematik dersine çok fazla önem verin arkadaşlar bütün LGS de en çok zorlanılan derslerden birisi matematik hatta birisi değil sadece matematik matematik dersindeki sorular çok uzun böyle okunmuyor okurken sonun başını unutuyorsunuz bu tarz sıkıntılar çekmemek için şimdiden yeni soruları ama çok de 8 hafta Rahat edin Evet arkadaşlar videomuzun Sonuna Geldik Umarım beğenmişsinizdir Eğer aklınızda soru varsa bana yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Hepinize iyi çalışmalar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.